Aizdevums bez ķīlas: atmaksas noteikumi | Kredits7.lv

Lai veiksmīgi atmaksātu kredītu, uzmanība jāpievērš kredītlīguma detaļām. Kādām? To varat uzzināt Kredits7 bloga rakstā. Ienāciet un izlasiet!

Aizdevumi bez ķīlas: atmaksas noteikumi, kas jāzina ikvienam

Aizdevumi bez ķīlas var būt parocīgi visdažādākajās situācijās. Tomēr vērts atcerēties, ka, noformējot aizdevumu, Jūs uzņematies nopietnas kredītsaistības. Lai savlaicīgi segtu kredītu, aizņēmējam jāizpilda visas aizdevēja prasības. Kuriem nosacījumiem pievērst pastiprinātu uzmanību un kā atmaksāt kredītu, nepārkāpjot noteikumus, lasiet mūsu bloga rakstā!

Galvenais informācijas avots aizņēmējiem

Visi noteikumi, kas regulē ātrā kredīta atmaksu, ir atrodami kredītlīgumā. Ikviens godprātīgs aizdevējs izvieto kredītlīguma tekstu savā mājaslapā, lai ar to varētu iepazīties visi interesenti. Kredits7 kredītlīgumu lasiet ŠEIT!

Sadaļā “Kredīta atmaksa” ir aprakstīts, kādā veidā un kad aizdevējs vēlas saņemt kredīta maksājumus. Tā kā kredītlīgums ir juridisks dokuments, tas var šķist sarežģīts un grūti izlasāms. Mēs, Kredits7, esam atlasījuši informāciju, kas var paslīdēt garam aizņēmējam bez atbilstošas pieredzes kreditēšanas jautājumos. Šie padomi ir vienlīdz noderīgi gan internetbankas lietotājiem, gan tiem, kuri izvēlas apmaksāt rēķinus klātienē. Lasiet tālāk un uzziniet, kā jāatmaksā aizdevums bez ķīlas!

3 nosacījumi veiksmīgai kredīta atmaksai

Galvenais kredīta atmaksas noteikums ir aizdevuma termiņa ievērošana. Taču arī atbildīgi aizņēmēji, kuri vēlas segt kredītu laikus, var netīšām nokavēt maksājumu. Lai tas nenotiktu ar Jums, iepazīstieties ar 3 faktoriem, kas ietekmē atmaksas procesu: maksājuma mērķis, iemaksu apjoms un pārskaitījuma apstrādes laiks.Tālāk apskatīsim katru no tiem detalizētāk!

1. Maksājuma mērķis

Ikvienam bankas darījumam jānorāda maksājuma mērķis. Šis noteikums ir spēkā arī attiecībā uz ātro kredītu atmaksu.

Atkarībā no kredītdevēja prasībām, sadaļā “maksājuma mērķis” jāieraksta:

  • vārds un uzvārds;
  • personas kods;
  • lietotāja ID numurs;
  • rēķina numurs;
  • rēķina numurs;

Piemēram, veicot Kredits7 aizdevuma atmaksu, maksājuma mērķī jānorāda personas kods un kredīta identifikācijas numurs. Ja kredītdevējam pārskaita summu, ko nav iespējams identificēt, maksājums netiek uzskatīts par saņemtu. Šajā situācijā aizdevējam ir tiesības aprēķināt soda naudu par maksājuma kavējumu. Arī tad, ja maksājums tiek identificēts, aizņēmējam ir jāsedz nokavējuma procenti.

2. Iemaksu apjoms

Ķīla var būt gan Jūsu īpašumā esošais, gan arī pats mājoklis vai automašīna, kuru plānojat par aizņemto naudu iegādāties. Automašīnu gadījumā gan pastāv arī iespēja automašīnu nevis ieķīlāt, bet nodot aizdevēja īpašumā līdz kredīta pilnīgai atmaksai. Kamēr maksāsiet līzinga maksājumus, Jums būs īpašuma lietošanas tiesības, bet patiesais īpašnieks būs, piemēram, nebanku kredītdevējs, kas izsniedza aizdevumu.

Kur meklējami precīzāki noteikumi? Jūsu kredītlīgumā, ar kuru rūpīgi iepazīstieties pirms lēmuma pieņemšanas! Tur būs norādītas arī dažādas papildu saistības, piemēram, nepieciešamība ieķīlāto īpašumu apdrošināt.

Nepieciešams galvotājs - kas jāzina?

Ikviens aizdevums bez ķīlas jāsedz līgumā noteiktajā termiņā. Daži aizņēmēji var pārskaitīt visu summu uzreiz, citiem savukārt ir ērtāk veikt maksājumus pa daļām. Otrais variants ne vienmēr ir pieejams, tāpēc laikus noskaidrojiet kredītlīgumā, vai aizdevuma summa:

  • jāsedz vienā maksājumā;
  • var tikt atmaksāta pa daļām kredīta atmaksas termiņa ietvaros.

Ja aizdevējs prasa pārskaitīt visu summu vienā maksājumā, bet Jūs gribat darīt to pakāpeniski, vislabāk ir ik nedēļu veidot nelielus iekrājumus. Tuvojoties termiņam, kad aizdevums bez ķīlas būs jāatmaksā, Jūs varēsiet pārskaitīt iekrāto summu aizdevējam.

3. Bankas darījuma apstrādes ātrums

Lai savlaicīgi atmaksātu kredītu, pievērsiet uzmanību arī tam, kādu banku izmantojat Jūs un kredītdevējs. Piemēram, Kredits7 ir konti Swedbank, SEB un Citadele bankā. Ja arī Jūs esat šo banku klients, naudas pārskaitījums tiks apstrādāts nekavējoties, un aizdevums bez ķīlas tiks atmaksāts pāris sekunžu laikā. Ja izmantojat citu banku pakalpojums, rēķinieties ar to, ka aizdevējs saņems pārskaitījumu nākamajā darba dienā.

Nevilcinieties ar kredīta atmaksu!

Lai tehniskas kļūdas vai ķibeles ar interneta pieslēgumu neietekmētu aizdevuma savlaicīgu atmaksu, labāk neatlikt maksājumu uz termiņa beigām. Kredīta atmaksa ir prioritārs aizņēmēja uzdevums, tāpēc veiciet maksājumu tiklīdz Jūsu rīcībā ir atbilstoša summa!

Kredits7 aicina ikvienu potenciālu aizņēmēju objektīvi izvērtēt savu maksātspēju un kredīta nepieciešamību. Aizdevumi bez ķīlas var būt Jums piemēroti tikai tad, ja esat pārliecināts, ka segsiet parādsaistības noteiktajā termiņā!Aizdevumi internetā