Patēriņa kredīti - pieprasīti kredīti Latvijā | Kredits7

Jaunākā statistika rāda, ka no visiem aizdevumu veidiem patēriņa kredīts Latvijā tiek izmantots visbiežāk. Uzzini šajā Kredits7 rakstā, kāpēc tā ir!

Patēriņa kredīts ir līderis Latvijas aizdevumu tirgū!

Latvijā cilvēki bieži izmanto iespēju aizņemties naudu no kredītiestādēm un nebanku aizdevējiem kā Kredits7, lai varētu izmantot pakalpojumus vai iegādāties sev nepieciešamas preces. Mūsdienās ir pieejami dažādi aizdevumu veidi, bet statistika rāda, ka viens no populārākajiem aizdevuma veidiem Latvijā ir patēriņa kredīti.

Pieaugoša popularitāte

Patēriņa kredīts arī 2016. gadā bijis izteikts kredītsaistību līderis Latvijā.Kā liecina Latvijas Bankas kredītu reģistra statistika 2017. gada 2. ceturksnī to popularitāte ir pat pieaugusi par 0,1 procentpunktu, salīdzinot ar gada pirmo ceturksni. Jaunākie dati parāda, ka kopumā 42,8% no visām Latvijas iedzīvotāju saistībām ir tieši patēriņa kredīti, un kopumā mūsu valstī izsniegti vairāk nekā 500 tūkstoši šāda veida aizdevumu. Tālāk kredītsaistību topā seko šādi aizdevumu veidi:

 • norēķinu karšu kredīts;
 • kredīts mājokļa iegādei;
 • finanšu līzings.

Citi aizdevumu veidi stagnē

Kopumā laika periodā no 2017. gada aprīļa līdz jūnijam patēriņa kredīts ir viens no retajiem, kas piedzīvojis popularitātes pieaugumu. Tikpat aktīvi kā patēriņa kredīts audzis vien pieprasījums pēc operatīvā līzinga, savukārt lielākā daļa pārējo saistību veidu savu pozīciju aizdevumu struktūrā nav mainījuši. Kopumā Latvijas iedzīvotājiem 2017. gada otrajā ceturksnī bijušas 1 168 095 dažāda veida kredītsaistības, kas ir neliels samazinājums salīdzinājumā ar 2017. gada iepriekšējo ceturksni.

 • kredītam mājokļa iegādei;
 • komerckredītam;
 • kredītam nekustamā īpašuma iegādei.

Turklāt tādās jomās kā finanšu līzings vai operatīvais līzings saistību apjoms miljonos eiro tikai aug, bet patēriņa kredītu apjoms ir samazinājies par 3,2 procentpunktiem. Tas varētu liecināt par to, ka patēriņa kredīti ir ņemti mazākās summās vai arī iepriekšējie kredīti ir aktīvāk atmaksāti.

Daudz aizņēmēju un aizdevēju

Aizdevumu tirgus Latvijā ir diezgan attīstīts. Par to liecina lielais noslēgto aizdevumu darījumu skaits. Latvijas bankas reģistrā 2017. gada otrā ceturkšņa noslēgumā bija ziņas par 721,3 tūkstošiem personu, kam ir spēkā esošas saistības, tajā skaitā par:

 • 680,3 tūkstošiem fiziskajām personām-rezidentiem;
 • 31,7 tūkstošiem juridiskajām personām-rezidentiem;
 • 5,8 tūkstošiem fiziskajām personām-nerezidentiem;
 • 3,5 tūkstošiem juridiskajām personām nerezidentiem.

Savukārt visas šīs personas apkalpo 106 dažādi aizdevēji, tostarp gan Latvijā reģistrētas kredītiestādes un filiāles ārvalstu kredītiestādēm, gan akciju sabiedrība "Attīstības finanšu institūcija Altum", gan arī dažādas cita veida komercsabiedrības.

Risinājums dažādām situācijām

Patēriņa kredīts visdrīzāk savu augsto popularitāti ieguvis tādēļ, ka to var salīdzinoši viegli saņemt un izmantot visdažādākajiem mērķiem. Lielākoties patēriņa kredīta saņemšanai nav jādod pretī ķīla un tos iespējams pieteikt ar interneta starpniecību.

Aizņēmējam ir:

 • jābūt pilngadīgam vai aizdevēja noteiktajā vecumā;
 • jāsaņem regulāri ienākumi;
 • jābūt ar tīru kredītvēsturi.

Tiem, kas atbilst šiem rādītājiem, patēriņa kredīti arī pie Kredits7 ir parocīgi pieejami tiem brīžiem, kad nepieciešami papildu līdzekļi, piemēram, jāsedz medicīnas izdevumi vai jāapmaksā dzīvokļa remonts.

Lai arī patēriņa kredīts ir salīdzinoši parocīgi pieejams un daudzi cilvēki tos izmanto visai bieži, pirms aizņemšanās šis lēmums ir rūpīgi jāpārdomā, izvērtējot savas iespējas aizdevumu atmaksāt!Aizdevumi internetā