Kā plānot budžetu? – Praktiski padomi | Kredits7.lv

Ieskatieties tehnoloģijās, kas palīdz plānot budžetu un ekonomēt naudu un laiku. Ietaupiet resursus - izvēlieties sev piemērotāko ekonomēšanas veidu!

Tehnoloģijas, kas palīdz plānot budžetu

Pēc tā, kā cilvēki plāno savus izdevumus, viņus var iedalīt divās grupās: vieni ļoti rūpīgi plāno katru centu un cenšas vienmēr atlikt nebaltām dienām, otrie vienmēr atliek budžeta plānošanu līdz labākiem laikiem un neapdomīgi tērē visus savus ienākumus. Otrais tips ir sastopams biežāk.
Lai kļūtu bagāts, jāpievērš uzmanība ne tikai tam, cik Jūs pelnāt, bet arī tam, cik Jūs tērējat. Galvenais likums ir: tērējam mazāk, nekā pelnam! Tāda pieeja ļaus samazināt nevajadzīgus tēriņus un iekrāt nākotnei. Nepieciešams izstrādāt ik dienas tēriņu plānu un rūpīgi tam sekot.
Ir dažādi rīki, kā iespējams plānot budžetu: čeku kolekcionēšana, pieraksti bloknotā vai excel tabulā. Tas ir labs un drošs risinājums tēriņu uzskaitei. Taču mūsdienās var izmantot kādu no tehnoloģiskajiem risinājumiem - datoru vai mobilo telefonu. Ir radītas vairākas mobilās aplikācijas finanšu plānošanai. Sāciet sekot saviem tēriņiem un ienākumiem, izmantojot vienu no mobilajām aplikācijām, kuras ir radītas priekš Android, iOS vai Windows.

Aplikācijas budžeta plānošanai un līdzekļu ekonomēšanai

 • 1. Money Lover

  Money Lover ir aplikācija tiem, kas mīl naudu un vēlas kontrolēt savas finanses. Izmantojot šo tehnoloģiju, Jūs varēsiet sekot saviem tēriņiem un veidot savu budžetu. Šī aplikācija ir ļoti gudra un prot fiksēt gan Jūsu parādsaistības un pastavīgus maksājumus, gan arī atgādināt par kārtējo maksājumu veikšanu. Ar šīs lietotnes palīdzību tēriņus var sadalīt kategorijās, lai redzētu, kam tiek tērēts visvairāk naudas.


 • 2. Goodbudget

  Goodbudget — šī aplikācija ļaus kontrolēt savas privātās finanses. Tā būtiski atšķiras no citām lietotnēm ar to, ka lietotājs pats sastāda finanšu plānu mēnesim. Jūs pats nolemsiet, kādu summu plānojat iztērēt transportam, pārtikai, izklaidei, komunāliem maksājumiem un citām tēriņu kategorijām. Goodbudget ar dažādu pārskatāmu grafiku palīdzību ļaus sekot, cik labi Jums tas izdodas. Pierakstītie dati tiek sinhronizēti visās izmantojamās ierīcēs - Android un iPhone. Bezmaksas versijas lietotāji var izveidot 10 kategorijas, bet iegādājoties maksas versiju, Jūs varēsiet izmantot neierobežotu kategoriju skaitu.


 • 3. Our Groceries Shopping List

  Our Groceries Shopping List ir viena no labākajām iepirkumu sarakstu aplikācijām priekš Android. Tajā Jūs varēsiet izveidot pārskatāmu sarakstu ar precēm, kas jāiegādājas. Tā ir lieliska aplikācija ģimenēm, jo to var sinhronizēt ar vairākiem telefoniem un datoriem, lai visi ģimenes locekļi redzētu produktus, kuri jāiegādājās.


 • 4. You Need a Budget

  Aplikācija ir pieejama gan datorā, gan arī mobilajā versijā. Lai šo aplikāciju varētu izmantot telefonā, tā vispirms jāinstalē datorā. YNAB balstās uz četriem noteikumiem:

  1. Katrs cents jāņem vērā: piemēram, ja Jums ir 1000,00 EUR, tas nebūt nenozīmē, ka visa šī summa jāiztērē. Vispirms vajag detalizēti saplānot budžetu un tikai pēc tam var runāt par to, kā atlikumu tērēt.
  2. Gatavojieties nākotnei – plānojiet visus zināmus tēriņus savlaicīgi. Ja reizi gadā jāpagarina Kasko, kādu laiku iepriekš sāciet atlikt naudu šim nolūkam. Vispirms plānojam un tikai pēc tam tērējam.
  3. Esiet fleksibls  – ja esat izstrādājis budžetu, jāprot to arī pārskatīt. Ja Jūs plānojāt iztērēt 500,00 EUR ceļojumam, bet iztērējāt 700,00 EUR, būs jāpaņem 200,00 EUR no citas kategorijas vai jāpalielina budžets uz iekrājumu rēķina.
  4. Iemācieties izdzīvot ar iepriekšējā mēneša ienākumiem – plānojiet šī meneša tēriņus, ņemot vērā iepriekšējā mēneša ienākumus. Nepārsniedziet šo summu un visu, kas paliek pāri, pārceliet uzkrājumos.

 • 5. One Touch Expenserr

  Aplikācija palīdz plānot budžetu un atgādina par nenomaksātiem rēķiniem. Mēneša laikā katrs no mums saņem daudzus rēķinus, kuri jāapmaksā – par komunāliem pakalpojumiem, tālruni, internetu utt. Var gadīties, ka kāds rēķins tiek aizmirsts un nav savlaicīgi apmaksāts. Lai tas nenotiktu, One Touch Expenser atgādinās par nesamaksātiem rēķiniem. Izmantojot “Snapshot” opciju, var nofotografēt pirkuma čekus, lai tie nepazustu.


 • 6. ShopSavy Barcode Scanner

  Vai vēlaties ekonomēt naudu un iegādāties preces par visizdevīgākām cenām? Tā ir lieliska aplikācija, ar kuras palīdzību var noskenēt vēlamās preces svītru kodu un salīdzināt cenas internetā un tuvākajos vietējos veikalos. Atrodiet veikalus ar visizdevīgākām cenām! Paturiet prātā, ka šajā aplikācijā diemžēl ir iekļauti ne visi Latvijas veikali un preces.


 • 7. Mint

  Mint ir viena no visplašāk izmantotām un vislabākām budžeta lietotnēm. Tā ir bezmaksas aplikācija, kuru var savienot ar bankas kontiem, kredītkartēm, Paypal kontiem utt. Aplikācija izmanto tādu pašu drošības sistēmu kā bankās un garantē Jūsu konta un datu drošību.


Banku piedāvājumi

Arī bankas ir parūpējušās par to, kā palīdzēt saviem klientiem, lai atvieglotu un uzlabotu attiecības ar naudu. Piemēram, SEB banka piedāvā veidot uzkrājumus digitālajā krājkasē. Tas ir uzkrājumu veids, kas sasaistīts ar klientu veiktajiem pirkumiem, izmantojot maksājumu karti - katru reizi, apmaksājot pirkumus ar karti, iztērētā summa tiek noapaļota uz augšu līdz veselam eiro un starpība tiek novirzīta uz krājkontu. Arī Citadeles banka piedāvā lojalitātes programmu, ar kuras palīdzību var saņemt atlaides un uzkrāt punktus. Izmantojiet Citadeles piedāvājumu un nauda kontā dos Jums papildus 1% ienākumu gadā.

Pieci padomi budžeta plānošanai

Lai pareizi lietotu aplikācijas, no sākuma tomēr vajadzētu tikt skaidrībā ar budžeta plānošanu. Zemāk ir pieci padomi, kas ļaus efektīvāk izmantot pieejamos līdzekļus un sasniegt Jūsu finanšu mērķus.


 • 1. Pierakstiet visus savus izdevumus

  Ar šādu pieeju Jūs vienmēr varēsiet atbildēt uz sarežģīto jautājumu, kādiem nolūkiem esat iztērējis savu algu. Katru mēnesi izanalizējiet tēriņu sarakstu, izdalot kategorijas, kurām tērējāt visvairāk naudas.


 • 2. Plānojiet savus pirkumus

  Aprēķiniet nepieciešamos tēriņus – pārtikai, komunāliem pakalpojumiem, transportam, mobiliem sakariem utt. Gādājiet, lai Jums vienmēr pietiktu līdzekļu vissvarīgākajiem tēriņiem.


 • 3. Sarakstiet plānotos ik mēneša tēriņus visam gadam

  Sastādiet aptuvenu tēriņu plānu tuvākajam gadam. Piemēram, vasarā ir plānots atvaļinājums un ziemā vajadzēs iegādāties ziemas riepas. Šāda pieeja palīdzēs savlaicīgi uzkrāt vajadzīgo summu.


 • 4. Saplānojiet savus iekrājumus

  Pēc tam, kad zināsiet precīzu summu, kas vajadzīga minimālām vajadzībām, pierodiet pie domas, ka visa atlikusi summa jāatliek uzkrājumā. Ja rodas kārdinajums iztērēt visu pieejamo naudu, ir vērts atvērt atsevišku krājkontu, naudu no kura var izņemt tikai pēc noteikta laika.


 • 5. Pārtrauciet tērēt naudu nevajadzīgām mantām un pakalpojumiem

  Visus tēriņus sadaliet kategorijās, izceļot vissvarīgākos tēriņus:

  • transports (sabiedriskais transports, degviela, parkings);
  • pakalpojumi (apavu remonts, ķīmiskā tīrītava, frizētava utt.);
  • iztika (pārtikas iegāde lielveikalos, restorāni, pusdienas utt.);
  • izklaide (kino, nakts klubi, atrakcijas parki utt).


Šādā veidā var aprēķināt vajadzīgo summu katrā no kategorijām un sadalīt naudu atsevišķās aploksnēs. Ja katrā aploksnē būs nauda noteiktu tēriņu apmaksai, Jūs varēsiet uzskatāmi redzēt, cik naudas katrā aploksnē vēl paliek līdz nākamai algai.

Aplikāciju izmantošana un šīs rekomendācijas palīdzēs Jums racionāli saplānot savu budžetu. Protams, tās ir diezgan nosacītas, un nevajag sevi strikti turēt grožos, kas attiecas uz tēriņiem. Bet no paraduma dzīvot no algas līdz algai būtu jāatsakās, jo savus tēriņus var un vajag plānot sakarīgi. Bez šaubām, nauda nedienām ir jāatliek, bet ar to nevajag pārāk aizrauties. Nebūtu lieki padomāt arī par investīcijām, piemēram, par depozītiem, akcijām vai arī kaut ko citu.

Izmantojiet tehnoloģijas, kas palīdz gudri plānot budžetu. Un vislabākās investīcijas ir investīcijas sevī: izglītība, svešvalodas, savs bizness. Jūs varēsiet pelnīt, pateicoties agrāk izdarītām investīcijām!

Protams, ja kaut kādā brīdī Jūs nevarat savilkt galus kopā, Jums vienmēr palīdzēs ātrais kredīts. Paņemot ātro kredītu, nākamajā mēnesī Jums nāksies pārplānot budžetu, lai varētu savlaicīgi atmaksāt kredītu. Jāuzzlabo bilance un mazāk jāterē. To Jums palīdzēs izdarīt aplikācija One Touch Expenser, jo atgādinās par nenomaksātiem rēķiniem un palīdzēs saplānot budžetu, kā arī dos padomu, no kuras kategorijas var paņemt naudu, lai atmaksātu aizdevumu. Vēl viena noderīga aplikācija varētu būt Money Lover. Tā prot fiksēt gan Jūsu parādsaistības un pastavīgus maksājumus, gan arī atgādinās par kārtējo maksājumu veikšanu. Aizņemieties atbildīgi, vienmēr izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu.

Plānojiet savus ienākumus un izdevumus un esiet ekonomiski neatkarīgi!Aizdevumi internetā