Darba un privātās dzīves līdzsvars

Ja Jūs meklējat darba un privātās dzīves līdzsvaru un esat nolēmis mainīt savu dzīves veidu, ņemiet vērā šī raksta ieteikumus. Veidojiet savu dzīvi tā, lai tā būtu sabalansēta.

Darba un privātās dzīves līdzsvars

Mūsdienās, kad dzīves temps ir ļoti straujš un laiks ļoti ātri skrien, nemaz nav tik viegli atrast līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi. Mēs gribam paspēt visu un visur – gan ofisā, gan mājās, mēģinot atrast saprātīgu balansu. Tomēr beigu beigās sanāk, ka kaut kāda dzīves sfēra cieš. Šajā rakstā Jūs atradīsiet noderīgus padomus, kā atrast līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi, lai abas šīs tik ļoti svarīgas dzīves jomas būtu pilnvērtīgas.

Racionāli plānojiet savu laiku

Sekojiet tam, kā un kam Jūs tērējat savu laiku. Pamēģiniet vienu nedēļu pierakstīt visu, ko Jūs darat un cik laika tas no Jums prasa. Tādā veidā Jūs redzēsiet, cik daudz laika Jūs tērējat nevajadzīgām lietām, kuras īstenībā pavisam nav tik svarīgas. Izvērtējiet, ko vispār var nedarīt vai deliģēt kādam citam.

Uzstādiet prioritātes

Lai atrastu tik ļoti vajadzīgo dzīves līdzsvaru, pajautājiet sev – kas Jūsu dzīvē ir vissvarīgākais? Jums būs godīgi jāatbild pašam sev, kas Jums ir pirmajā vietā un, kas ir otršķirīgs. Veltiet kādu laiku šīm pārdomām, iedziļinieties sevī un padomājiet, ko Jūs darītu, ja Jums būtu jāizvēlas tikai viena lieta, ko darīt dzīvē. Atmetiet vecos un ierastos šablonus, un Jūsu godīgās atbildes parādīs Jūsu īstās prioritātes. Atcerieties tās un konsekventi sekojiet tām.

Nedariet vairākas lietas vienlaikus

Mēģinot visu paspēt, mēs cenšamies darīt pēc iespējas vairākas lietas vienlaikus. Diemžēl, tikai daži no mums spēj veiksmīgi izpildīt divas vai vairāk lietas paralēli. Vairākums cilvēku izdara kaut ko labi, tikai koncentrējoties uz vienu lietu. Ja Jūs esat darbā un strādājat, domājiet tikai par darba procesu un tekošajiem uzdevumiem. Un tieši otrādi – ja Jūs esat mājās kopā ar ģimeni, tad Jums jāaizmirst par darbu.

Respektējiet savu personīgo laiku

Protams, var gadīties visādas ārkārtīgas situācijas. Bet necentieties palielināt stundu skaitu diennaktī! Visbiežāk kāda piepeši radusies darba problēma var pagaidit kādu laiku. Pats galvenais ir vienoties pašam ar sevi un īstenot savus lēmumus, atpūšoties no darba ārpus darba stundām.

Izvērtējiet savus ieradumus

Ja Jūs pārāk daudz strādājat un pārāk maz guļat, neveselīgi ēdat, piekopjat mazkustīgu vai sēdošu dzīvesveidu un ļoti reti uzturaties svaigā gaisā nekādi padomi Jums nepalīdzēs sasniegt dzīves balansu. Jums jāmaina savs dzīvesveids, jo tas ir nepieciešams, lai atrastu harmoniju.

Rūpējieties par savu veselību

Atcerieties, ka neviens darbs nav vērtīgāks par Jūsu veselību. Visu naudu tik un tā nevar nopelnīt, bet veselība ir vissvarīgākā lieta dzīvē. Ārpus darba laika ir nepieciešams veltīt laiku arī privātai dzīvei. Savlaicīgi un regulāri pārbaudiet savu veselību, rūpējieties par sevi un kārtīgi atpūtieties.

Neaizmirstiet par atvaļinājumu

Atvaļinājums ir brīnišķīga iespēja atslābināties un iekrāt spēkus jauniem darbiem! Neignorējiet to, jo cilvēkam jāatpūšas no darba vismaz divas nedēļas gadā. Tas ir, neieskaitot svētkus un brīvdienas. Ne vienmēr ir tāda iespēja, aizbraukt kaut kur tālu prom un tērēt milzīgu naudu, lai atpūstos. Vissvarīgākais ir pilnīgi atslēgties no darba un nedomāt par to – izslēgt darba tālruni, nepārbaudīt darba e-pastu un neieslēgt nekādas programmas, kuras Jūs lietojat darbā. Iztēlojieties atvaļinājuma laikā, ka Jums vispār nav darba, un vienkārši atpūtieties. Ja Jūs tomēr vēlaties kaut kur aizbraukt vai īstenot kaut kādas citas vēlmes atvaļinājuma laikā, bet Jums nepietiek līdzekļu, Jums var palīdzēt ātrais kredīts. Rūpīgi izvērtējiet iespēju paņemt aizņēmumu un saplānojiet, kā to atmaksāsiet.

Veltiet laiku sportam

Ja Jums jau ir ļoti daudz lietu, kuras jāpaveic, papildināt savu grafiku ar sporta nodarbībām var šķist bezjēdzīgi. Bet tieši papildus fiziskā slodze palīdz noņemt intelektuālo spriedzi, noņemt stresu un rezultātā uzlabo Jūsu darba spējas. Ielaidiet sportu savā dzīvē! Mēs nerunājam par ilgiem un nogurdinošiem treniņiem. Pietiks ar rīta vingrošanu, skriešanu vai enerģiskām dejām jebkuras mūzikas pavadījumā. Jūs būsiet izbrīnīti, cik daudz enerģijas un papildus spēkus Jums sniegs fiziskas nodarbības, kā arī uzlabos garastāvokli visas dienas garumā.

Novelciet striktas robežas

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, tagad var strādāt, pat neizejot no mājas. Protams, ka jebkurā situācija ir savi plusi un mīnusi – mobilais ofiss, kurā var strādāt 24 stundas diennaktī, dators, kuru nekad neizslēdz ... Uzstādiet sev stingrus noteikumus – ja Jūs strādājat mājās, tad darba dienas laikā Jūsu tuvinieki nedrīkst Jūs traucēt, protams, ja nenotika kaut kāds ārkārtīgs gadījums. Kad Jūs pavadāt laiku ar ģimeni vai kaut kur kopā aizejat, darba jautājumi nedrīkst Jūs skart. Ja Jums nav atsevišķa mobilā tālruņa, kas paredzēts tikai darba nolūkiem, var izslēgt skaņu vai arī tālruni.

Iemācieties atteikt cilvēkiem un teikt NĒ

Mēdz gadīties, ka cilvēki, kuriem pašiem nepietiek laika, ir ļoti pretimnākoši un skrien risināt citu cilvēku problēmas, aizmirstot par savām lietām. Jums jāmāk atteikt cilvēkiem gadījumos, ja cilvēks var paša spēkiem atrisināt savas problēmas. Tas nemaz nenozīmē, ka Jums jākļūst par cietsirdīgu cilvēku. Vienkārši atcerieties savas prioritātes, un taktiski bet stingri pasakiet „nē”.

Iedomājieties kaut kādu patīkamu nodarbi, kuru darīsiet katru dienu

Tas var būt jebkas – kaut kāds patīkams rituāls vai nodarbe, kurai ar prieku veltīsiet laiku katru dienu. Šūšana, sporta zāle, grāmatu lasīšana, masāža, pastaiga ar suni vai vienkārši stunda vienatnē ar sevi un savām domām. Atkarībā no Jūsu vēlēšanām un gaumes, šai nodarbei jākļūst par Jūsu ikdienas daļu, kura ļaus Jums atpūsties, domāt par kaut ko citu ārpus darba un dzīves problēmām, kā arī nesīs gandarījumu un laimi.

Analizējiet savu situāciju un pilnveidojieties

Nostipriniet savus panākumus! Nav iespējams sasniegt dzīves līdzsvaru bez tā nemitīgas uzturēšanas. Vienmēr būs jāpiepūlas un jāvelta spēki sasniegto rezultātu saglabāšanai, citādi Jūs drīz vien atgriezīsieties sākuma punktā. Laba lieta ir tāda, ka, vienreiz atrodot balansu, ir vieglāk to uzturēt, salīdzinājumā ar visu noieto ceļu no sākuma.

Ja kaut kādā brīdī Jūs saprotat, ka, meklējot dzīves līdzsvaru, Jums ir radušies papildus izdevumi, kuriem nav paredzēti līdzekļi, Jums vienmēr palīdzēs ātrais kredīts. Izlemjot paņemt ātro kredītu, Jums nopietni jāizvērtē savas iespējas to atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi, lai kredīta atmaksa neradītu Jums jaunas problēmas.

Analizējiet savu darbību, izvērtējiet savus sasniegumus, lai saprastu, ko var vēl uzlabot, bet no kā var atteikties. Bet nekādā gadījumā nepārtrauciet iesākto procesu un neatsakieties no domas uzlabot savu dzīvi, ja sāk parādīties pirmās neveiksmes. Esiet pacietīgi un meklējiet Jums vispiemērotāko dzīves līdzsvaru, jo pats grūtākais ir pieņemt lēmumu par izmaiņām un veikt pirmos soļus. Vēlam Jums veiksmi!Aizdevumi internetā