Kā izrauties no nabadzības loka?| Kredits7.lv

Ja Jūs vēlaties izrauties no nabadzības loka uz visiem laikiem, sekojiet šī raksta rekomendācijām. Sadraudzējieties ar naudu, kļūstiet materiāli stabili un nodrošināti!

Kad cilvēks nokļūst sarežģītā situācijā un viņam pietrūkst naudas, lai nopirktu pirmās nepieciešamības preces, viņš sāk saprast, cik grūti ir izdzīvot no algas līdz algai, jo tā, visdrīzāk, ir izdzīvošana, nevis dzīvošana. Protams, jautājumu, kā izlīst no nabadzības loka, var atrisināt, piemēram, atrodot otro vai trešo darbu, atlicinot sev laiku tikai gulēšanai. Vai arī var ekonomēt uz visa, uz kā tikai var, cenšoties samazināt savus tēriņus līdz minimumam.

Bet tomēr tā nav tā labākā ideja. Izrādās, ka no šiem diviem standarta risinājumiem neviens variants pat daļēji neatrisinās nabadzības problēmu. Strādājot trijos darbos, Jūs varat vienkārši izsmelt organisma resursus, kas galu galā novedīs pie veselības stāvokļa pasliktināšanās. Tas pats attiecas arī uz totālu ekonomiju, kas var ne tikai pasliktināt veselību, bet arī pakāpeniski novest cilvēku līdz pilnīgai apātijai un pat morālai degradācijai, kad nepaliks vairs nekādu citu interešu dzīvē, izņemot televizoru.

Tomēr nevajag krist panikā - katrai problēmai vienmēr var atrast risinājumu. Tas ir grūti un nenotiek vienā dienā. Pats galvenais ir mainīt savu domāšanu un ricību attiecībā pret naudu. Kāpēc daži cilvēki ir bagāti un kļūst vēl bagātāki, bet citi ir nabagi un kļūst nabagāki? Viens no iemesliem ir dažāda cilvēku domāšana.

Bagātie cilvēki strādā ar mērķi radīt bagātību, nevis naudas līdzekļus, un vienmēr investē naudu intelektuālās vai materiālās lietās. Kur tad ir tā starpība? Naudai, kā jebkurai lietai, ir sava vērtība, kas ar laiku var samazināties vai pat pilnībā pazust. Bagātība - tās ir lietas, kuras nodod no paaudzes paaudzei un kuras nezaudē savu vērtību. Piemēram, EUR 200 000 Jūsu bankas kontā ir nauda, bet māja, kas ir Jūsu īpašumā un kas arī maksā EUR 200 000, ir bagātība, kaut gan tās vērtība varētu svārstīties uz vienu vai otru pusi.

Kas tad īsti jādara, lai mainītu savu attieksmi pret naudu, un kā, nonākot nabadzības lokā, izkļūt no tā?

Sāciet ar budžetu

Vai Jūs kādreiz esat bijuši situācijā, kad nevarējāt atcerēties savus tēriņus? Kur pazuda visa Jūsu nauda? Budžeta plānošana palīdzēs nenokļūt tādā situācijā – nākotnes tēriņu plānošana ļaus Jums sistematizēt savu budžetu un atturēs no nevajadzīgu preču pirkšanas. Budžeta plānošana palīdzēs ne tikai ekonomēt, bet arī sakrāt naudas līdzekļus. Tādā gadījumā Jums veidosies iekrājumi - drošības spilvens, kuru varēsiet izmantot neparedzētu izdevumu gadījumā, piemēram, auto vai sadzīves tehnikas remontam.

Atrodiet veidu, kā var nopelnīt vairāk

Ja Jūsu pašreizējais darbs nenes pietiekami lielus ienākumus, un ekonomēt uz kaut kā rēķina vairs nav iespējams, vajag atrast veidu, kā palielināt savus ienākumus. Jums var palīdzēt, piemēram, kvalifikācijas paaugstināšanas kursi, kuros saņemsiet jaunas zināšanas un varēsiet pretendēt uz augstāku amatu. Ir arī radikāls variants – mainīt darbu. Ja atrodat vakanci ar lielāku algu un izaugsmes iespējām, tad vislabākais variants būtu mainīt darbu.

Iemācieties ekonomēt naudu

Nonākot finansiālās grūtībās, prioritārais uzdevums ir ekonomēt naudu. Jūs varat regulāri atlikt noteiktu naudas summu nebaltām dienām. Tas ir visvieglākais ceļš. Vēl var atvērt krājkontu bankā, kurā ir iespējams glabāt naudu, bet nav tik viegli to izņemt.

Kas jādara pēc tam, kad Jūsu finansiālais stāvoklis ir uzlabojies, lai atkal neatgrieztos pie veciem paradumiem?

  1. Vienmēr atcerieties par budžeta plānošanu visam mēnesim. Tas ir vislābakais veids, kā saglabāt finansiālo stabilitāti un apdomīgi veikt pirkumus, lai atkal neiestigtu parādos. Līdz ko situācija ar finansēm uzlabojas, cilvēki mēdz atslābināties, pārstājot plānot savus tēriņus un izkāpjot no budžeta rāmiem. To darīt nevajadzētu, ja Jūs gribat saglabāt savu finansiālo stabilitāti.
  2. Nevajag jaukt savas vēlmes ar vajadzībām, jo mēs bieži vien kļūdamies, uztverot vēlmi kā nepieciešamību. Piemēram, pārtika, ūdens, jumts virs galvas – tās ir cilvēka vajadzības, kas jāapmierina. Bet dārgi apģērbi, vakariņas restorānos, dārgas mēbeles un grezni auto – tās ir mūsu vēlmes. Jums jāiemācās objektīvi novērtēt savas vēlmes un saprast, vai tās atbilst Jūsu iespējām.
  3. Atrodiet vairākus ienākumu avotus. Vislabākie no tiem ir pasīvie ienākumi, kad Jūs saņemat naudu, neieguldot daudz darba. Piemēram, ja Jums pieder kāds īpašums, to var izīrēt. Var arī strādāt frīlansa statusā, jo, lai sāktu tādu darbību, nav vajadzīgs sākuma kapitāls.
  4. Vienmēr atcerieties par neparedzētiem tēriņiem. Jābūt gatavam tam, ka dzīvē var notikt neprognozējamas situācijas, piemēram, mēs nevaram zināt, kad saslimsim. Visa mūža garumā būs kaut kādi neparedzēti tēriņi, bet Jūs varat būt tiem gatavi, ja Jums būs atlikti naudas līdzekļi šādiem gadījumiem. Noteiktai summai, kuru drīkst lietot tikai galējās nepieciešamības gadījumā, „jāguļ zem matrača”. Jūs nevarēsiet to iztērēt vienkārši tāpat vien, jo Jūs vienmēr atcerēsieties, ka esat ar šo naudu, kā ar drošības spilvenu, pasargāti jebkurā situācijā.

Lai neiestigtu nabadzības lokā, atcerieties, ka pastāv iespēja aizņemties naudu. Ātrais kredīts vienmēr ir gatavs sniegt Jums palīdzības roku. Esiet atbildīgs un rūpīgi visu apdomājiet, objektīvi izvērtējot savas kredīta atmaksas iespējas. Kredītu var ņemt tikai tad, ja būsiet droši, ka spēsiet to savlaicīgi atmaksāt.

Pats galvenais ir atcerēties, ka pastāvīgiem ienākumiem jābūt lielākiem par pastāvīgiem tēriņiem. Bezizejas situāciju nav, un nekad nav par vēlu sadraudzēties ar naudu!Aizdevumi internetā