Neatmaksāts ātrais aizdevums. Kas tālāk? | Kredits7

Ātrais aizdevums, kas netiek atmaksāts laicīgi, rada negatīvu kredītvēsturi. Uzzini, kādas ir tā sekas un aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju!

Kas notiek, ja netiek atmaksāts ātrais aizdevums?

Vai esi ievērojis, ka, runājot par tēmu – ātrais aizdevums, vienmēr tiek atgādināts aizņemties atbildīgi un izvērtēt savas iespējas kredītu atmaksāt? Tāpat tiek darīts, runājot par pārējiem aizdevumu veidiem: ilgtermiņa kredītu, SMS kredītu, patēriņa kredītu un citiem. Aizņemties naudu nozīmē uzņemties nopietnas finansiālās saistības. Kas notiek, ja netiek atmaksāts ātrais aizdevums?

Nokavējuma procentus rēķina no trešās dienas

Ja aizdevējs 30 dienu laikā nesaņem aizdevuma atmaksu (vai saņem to pēc noteiktā datuma), tam ir tiesības likt samaksāt nokavējuma procentus. To apjoms ir norādīts individuālajā līgumā. Nokavējuma procentus sāk aprēķināt trešajā dienā pēc tam, kad pagājis aizdevuma atmaksas datums.

Diemžēl ilgstoša nespēja atmaksāt aizņēmumu un nokavējuma procentu maksāšana iespaido klienta iespējas saņemt aizdevumu turpmāk.

Kādos gadījumos veic parāda piedziņu?

Parāda piedziņu var uzsākt gadījumā, ja aizņēmējs nav 30 dienu laikā atmaksājis nedz aizdevumu, nedz nokavējuma procentus. Salīdzinoši maza parāda (kā, piemēram, ātrais aizdevums) piedziņu regulē Parādu ārpustiesas atgūšanas likums. Vairāk par to lasi šeit

3 veidi, kā notiek parāda piedzīšana:

  1. to dara pats aizdevējs;
  2. aizdevējs piesaista parādu piedziņas uzņēmumu;
  3. parāds tiek cedēts (pārdots).
Ja ārpustiesas parāda piedzīšana no aizņēmēja ir nesekmīga, aizdevējs vai parādu piedzinējs vēršas tiesā.

Parāda piedziņas firma var sastādīt aizdevuma atmaksas grafiku

Kā rīkoties, ja cilvēks nonācis tik nepatīkamā situācijā, ka viņa lieta nodota parādu piedziņas kompānijai? Ieteicams sadarboties, veltot visus spēkus, lai situāciju atrisinātu. Kopējā parāda summa būs pieaugusi (ātrais aizdevums, nokavējuma procenti, parāda atgūšanas laikā radušies izdevumi), taču joprojām pastāv iespēja parādu atmaksāt, situāciju nepasliktinot vēl vairāk. Ja aizņēmējs izrāda apņemšanos savas saistības nokārtot, ne reti parādu piedziņas firmas sagatavo parāda atmaksas grafiku, kas ļauj pamazām atmaksāt aizņēmumu.

Vai maksātnespējas statusa iegūšana ir risinājums?

Daudzi cilvēki maldīgi domā, ka maksātnespējas statuss viņus atbrīvos no pienākuma atmaksāt kredītu. Fiziskas personas maksātnespēja ir statuss, ko ar tiesas lēmumu piešķir cilvēkiem, kuri pamatoti atrodas ļoti nopietnā finansiālās krīzes stāvoklī (piemēram, invaliditātes dēļ zaudēts darbs, kas liedz atmaksāt lielu kredītu). Arī maksātnespējas statusa gadījumā tiesa sagatavo parāda atmaksas grafiku, ko cilvēkam ir pienākums pildīt. Aizdevums noteiktā laikā ir jāatmaksā pilnībā vai daļēji, un tiesa aptur parāda procentu pierēķināšanu, neļaujot palielināt aizņēmēja kopējo parādu.

Visu par maksātnespējas procesu vari izlasīt šeit

Kā nenonākt līdz problēmām?

Ātrie aizdevumi izmantojami kā īstermiņa risinājumi situācijās, kad nekavējoties un pamatoti nepieciešami papildu finanšu līdzekļi. Ātrie aizdevumi ir finanšu pakalpojumi, ko var saņemt persona, kurai ir regulāri un pietiekami lieli ienākumi, kā arī atbildīga attieksme – aizņemties tikai tik, cik nepieciešams, un tikai tad, ja patiešām vajadzīgs.

Aizņemies atbildīgi!Aizdevumi internetā